Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Daniel

A Ja si říkal, proč tam Mikir zakotvil. Zaslíbená země :-). Tož nic. Jestli se dočkáme otevření zahrádek, tak mužem společně pár kousků lupnout. Už sestavují plán na Kolumbii, tak se můžeme navzájem inspirovat. Plánovat se musí i když se nelétá. No a abych nebyl mimo téma, tak když to zruší, tak snad nám umožní změnu termínu bez poplatku. Už teď vím, že budu muset do Kolumbie ješté jednou, páč je tam toho mraky.

0 Citovat

musime, protoze ja o kolumbii vim uplne prd. mame letet 6/7 a jen na 11dnu, takze pokud by umoznili zmenu letu bez doplatku, vubec bych se nezlobil, ale pochybuji o teto moznosti. Se chystam na listopadovy ekvador, ten klapne, s tou kolumbii v cervenci jiz nepocitam.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

zamestnavatel vynikajici, 100% platu, dovolena nekracena. jedine negativum je to, ze ma sekretarka byla deployed na usek co nemusi a furt mne vypisuje at se vratim co nejdriv. kdyz bude dalsi voucher tak se zlobit nebudu. ba naopak.

Tak to se nemusíte zlobit nejméně do konce června. Žádné lety Aer Lingus do Prahy zatím do posledního červnového týdne.

0 Citovat

vidim neco jineho. ale jak pisi jinde, voucher od lingusu je ok, 110% a platnost 5 let


screenshot-20200503-131626-org-mozilla-firefox.jpg

0 Citovat

To prodávají za účelem momentálního vylákání peněz od cestujících, reálně tyto lety neplánují.

0 Citovat

Dobry den, nevime si rady, co delat s letenkami do Norska (cilova destinace Bodo na Lofotech s prestavkou v Oslu). Planovany let byl na konec kvetna, coz zrejme nevyjde, letenky jsme kupovaly pres Mytrip, ktery nam ted nabizi moznost pozadat o refund nebo zkusit posunout terminy letu, coz vychazi pravdepodobne jenom na zimni mesice. Nemate nekdo podobnou zkusenost? Jinak jeste nevime, jestli Norwegian (tou spolecnosti letime (spise neletime :( ), vubec neco vraci, pokud letenky byly zakoupene pres treti stranu..Predem dekuji za jakekoli postrehy.


0 Citovat

Norwegian pro letenky koupené do června umožňuje storno bez udání důvodu s proměnou letenek do jejich kreditu. Do tohoto nebude zasahovat prostředník. Určitě je to lepší, než řešit refund přes MyTrip. Kredit se musí vyčerpat na jinou rezervaci do jednoho roku.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Norwegian pro letenky koupené do června umožňuje storno bez udání důvodu s proměnou letenek do jejich kreditu. Do tohoto nebude zasahovat prostředník. Určitě je to lepší, než řešit refund přes MyTrip. Kredit se musí vyčerpat na jinou rezervaci do jednoho roku.

Diky, ale na webu Norwegian je prave uvedeno, ze pokud to bylo koupeno pres treti stranu, plati pravidla treti strany, tedy to asi primo pres Norwegian resit nemuzeme :(

Conditions

Offer is only valid for LowFare, LowFare+ and Premium tickets booked directly with Norwegian if the flight is cancelled by us.

0 Citovat

yellow napsal(a):


Není zač. Já právě čekala, jestli udělají online formulář, protože na ně dost lidí tlačilo a ty jejich linky byly absolutně nedostupné.


Nějaký postup v refundu ? Já pořád čekám na nějakou odpověď. 

0 Citovat

indriblets napsal(a):

Diky, ale na webu Norwegian je prave uvedeno, ze pokud to bylo koupeno pres treti stranu, plati pravidla treti strany, tedy to asi primo pres Norwegian resit nemuzeme :(

Conditions

Offer is only valid for LowFare, LowFare+ and Premium tickets booked directly with Norwegian if the flight is cancelled by us.

Tak to je jiná. Zkuste nejdříve, zda se na stránkách Norwegianu dostanete do rezervace. Pokud ano, zkuste, zda vás pustí tento formulář dále https://www.norwegian.com/uk/ipr...cashpoints . Pokud nemáte zákaznický účet u Norwegianu, je ho nejdříve nutné vytvořit, aby bylo kam připsat body.

Čistě z logiky věci by neměla být potřeba asistence prostředníka při převodu letenky na body. To ale nevylučuje, že ten prostředník tam nebude potřeba. Formulář před cca týdnem, když jsem ho použil, nejdřív chtěl potvrzení před odesláním. Zkuste, jestli se do něj vůbec dostanete.

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="indriblets"]

Diky, ale na webu Norwegian je prave uvedeno, ze pokud to bylo koupeno pres treti stranu, plati pravidla treti strany, tedy to asi primo pres Norwegian resit nemuzeme :(

Conditions

Offer is only valid for LowFare, LowFare+ and Premium tickets booked directly with Norwegian if the flight is cancelled by us.

Tak to je jiná. Zkuste nejdříve, zda se na stránkách Norwegianu dostanete do rezervace. Pokud ano, zkuste, zda vás pustí tento formulář dále https://www.norwegian.com/uk/ipr...cashpoints . Pokud nemáte zákaznický účet u Norwegianu, je ho nejdříve nutné vytvořit, aby bylo kam připsat body.

Čistě z logiky věci by neměla být potřeba asistence prostředníka při převodu letenky na body. To ale nevylučuje, že ten prostředník tam nebude potřeba. Formulář před cca týdnem, když jsem ho použil, nejdřív chtěl potvrzení před odesláním. Zkuste, jestli se do něj vůbec dostanete.

[/citace]


Ten nas tam nepousti, pise, ze pozadavek nevyhovuje podminkam. Ach jo, jedine asi zkusit pres ten mytrip.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Nějaký postup v refundu ? Já pořád čekám na nějakou odpověď. 

Zatím nic. Taky mi žádné potvrzení žádosti nebo tak něco nepřišlo. Psali 3 měsíce, tak uvidíme.

0 Citovat

Ahoj) V půlce června jsme měli letět Berlín - Yerevan (Ryanair) s návratem 9. července z Kutaisi do Budapešti (Wizzair). Chápu to správně, že pokud společnosti lety samy nezruší, nemáme nárok na žádný refund pokud se hranice neotevřou? (= to že nás tam třeba nepustí je náš problém). Letenky jsme kupovali někdy v únoru, než tahle celá legrace vypukla.  Je za těchto podmínek nějaká šance na kompenzaci? Díky!

0 Citovat

yellow napsal(a):

Zatím nic. Taky mi žádné potvrzení žádosti nebo tak něco nepřišlo. Psali 3 měsíce, tak uvidíme.

Tak zrovna přišel mail, že jsem ve frontě, omlouvají se za čekání, a jestli nechci čekat, tak si můžu hned vybrat online voucher.

0 Citovat

Musím zde pochválit BA, v pondělí zrušený let, v úterý komunikováno přes "českou" infolinku a dnes peníze už zpět na účtě.

0 Citovat

Nemá někdo zkušenost s letenkou na Bali s odletem z Prahy přes Amsterdam  a Čínský Xiamen.Máme letět 10.06.Zda lze rezervaci změnit nebo zrušit.Na Student agency jsem psal.Zatím žádná odpověď.

0 Citovat

yellow napsal(a):

Tak zrovna přišel mail, že jsem ve frontě, omlouvají se za čekání, a jestli nechci čekat, tak si můžu hned vybrat online voucher.


Tak to je dobrý. Já nedostal ze dvou žádostí ani email o tom, že to tam mají . Něco jako automat u FR. 90 dní mají na to, pokud člověk to posílá znovu, jinak tam píšou 28 dní... u mě to je 16 dní a 2 dny 

0 Citovat

[citace="Miloš Machů"]

Musím zde pochválit BA, v pondělí zrušený let, v úterý komunikováno přes "českou" infolinku a dnes peníze už zpět na účtě.

Myslíš British airways? Také u nich mám letenky na srpen. Diky za odpověď a pokud někde maš číslo na českou infolinku prosim o zaslaní. DĚKUJI 


0 Citovat

Myslím British Airways, +420 239 000 299, ale stejně hovor probíhal v angličtině. Každopádně žádná čekačka, jenom jsem vyplnil v automatu co potřebuji a hned jsem byl spojen. Ani se mi nesnažil vnucovat voucher jako to dělal například Vueling, kde jsem se dohadoval asi 20 minut a stále čekám na vrácení peněz (lhůta 8 týdnů).

0 Citovat

[citace="Miloš Machů"]

Myslím British Airways, +420 239 000 299, ale stejně hovor probíhal v angličtině. Každopádně žádná čekačka, jenom jsem vyplnil v automatu co potřebuji a hned jsem byl spojen. Ani se mi nesnažil vnucovat voucher jako to dělal například Vueling, kde jsem se dohadoval asi 20 minut a stále čekám na vrácení peněz (lhůta 8 týdnů).


Díky za pozitivní odpověď,  seženu si pořádného angličtinare.🤣

0 Citovat

@Keellim, indriblets (a někteří další): základní pravidlo v diskusích - pokud reaguješ na poslední příspěvek, necituj ho. Při nedodržování tohoto jednoduchého pravidla má kde jaká diskuse zbytečně několikanásobně víc stran/textu a ztrácí přehlednost.

0 Citovat

Dnešní reakce Lufthansy ..... let zrušen 13.3. hned potom telefonicky přiznán refund na kartu. Dnes při telefonické reklamaci kdy budou peníze mi nějaká dáma zdělila že LH od 15.3. nic nevyplácí a ještě několik měsíců vyplácet nebude. Prozatím nejhorší zkušenost s LH kde jsem v roce 2019 nalítal 120.000 mil.

0 Citovat

Podobná zkušenos s LH 😐

0 Citovat

Ahojte. Dostali ste uz niekto kompenzaciu za zruseny let spolocnostou kvoli corone?


Mala som rezervovany let s easyjetom uz koncom marca, na ich stranke som zaklikla, ze nechcem prebukovanie, ale vratenie penazi. Nic mi doteraz neprislo.


Dalsi let som mala s austrain v aprili, volala som im zaciatkom aprila, ze prebookovanie nechcem. Povedali, ze vraj mi peniaze pridu do mesiaca. Dostala som hned mail o zruseni s oznamenim, ze ak mam narok na vratenie, budu ma informovat dalsim mailom. Neprisiel ziadny dalsi mail ani peniaze.


Posielate specialne ziadosti na vratenie penazi alebo treba len cakat s nadejou, ze maju vela pripadov a teda "dlhsie to trva", ci ako to riesite vy? Dik
0 Citovat

treba cakat, mila moja

0